Etkinlik Kaydı Oluşturma

 

 

Ajanda ekranında ekleme butonuna bastığınızda karşınıza çıkacak olan ekran yukarıda yer almaktadır. Bu ekranda etkinlik detayları ile ilgili gerekli tanımlamalar gerçekleştirilecektir.

 

1.Başlık

Ajanda kaydı için başlık girişi yapılır.

2.Başlangıç – Bitiş Zamanı

Zaman belirleme alanında etkinliğin başlangıç tarihi ve saati ile birlikte bitiş tarihi ve saati belirtilecektir. Bu alanda Tüm Gün seçeneğini işaretlerseniz etkinlik belirttiğiniz tarihler arasında ajandada tüm gün alanında bu etkinlik yer alacaktır.

3.Tekrarlanma

Tekrarlanma alanında etkinlik için bir periyot belirleyebilir veya tek seferlik bir etkinlik oluşturabilirsiniz. Bu alanda,

-Tekrarlama yok
-Her gün
-Her hafta
-Her ay
-Her yıl seçenekleri bulunmaktadır.
 

4.Yineleme Sıklığı

Yineleme sıklığı alanında bu etkinliğin yukarıda belirtilen periyotta ne kadar sıklıkla gerçekleşeceğini belirtebilirsiniz. Örneği bir etkinlik her hafta ve haftada iki kere gerçekleştiriliyor olabilir.

5.Gün Seçimi

Yineleme sıklığının yanında yer alan haftanın günlerini belirleyerek yukarıdaki örnekte yer alan etkinliğe bir kırılım daha ekleyerek her hafta - haftada iki kere - Pazartesi ve Cuma günleri gerçekleşen bir toplantı örneği verilebilir.

6.Bitiş

Bitiş alanında periyodik etkinliklerin kaç tekrardan sonra biteceğini belirleyebilirsiniz. Örneğin altı ay sürecek bir projede hafta başında ve hafta sonunda birer toplantı organize ettiğinizi varsayarsak bu etkinlikleri 6 aylık bir sürede tekrar edeceğinizi söyleyebiliriz. Bunun için ilk alanı kullanarak bir tekrar sayısı belirleyebilir veya bir altındaki takvim alanını kullanarak bitiş tarihi belirtebilirsiniz.

7.Nerede

Nerede alanında etkinliğin gerçekleşeceği bir adres belirtebilirsiniz.

8.Açıklama

Açıklama alanında toplantı ile ilgili belirtmek istediğiniz bir özet açıklamaya yer verebilirsiniz.

9.Hatırlatıcılar

Hatırlatıcılar alanında katılımcılara e-posta veya pop-up ekranlar aracılığı ile hatırlatmada bulunabilirsiniz.

a.E-posta adresine uyarı göndermek için katılımcı alanına girdiğiniz katılımcı e-posta adresleri geçerli olacaktır. Bu e-posta adreslerine hatırlatma alanında belirttiğiniz kadar zaman öncesinde uyarı gidecektir. Birden fazla e-posta hatırlatıcısı ekleyebilirsiniz.

b.Pop-up hatırlatma ise katılımcının Google Gmail-Takvim kullanıcısı olmasını gerektirmektedir. Bu araçlar üzerinden katılımcıya bir pop-up bildirim gidecektir.

10.Katılımcılar

Katılımcı listesinde e-posta adreslerini baz alarak katılımcı kaydı oluşturabilirsiniz. Bu alanda yer verdiğiniz tüm katılımcı e-posta adresleri bir önceki alanda yer alan hatırlatma sürecine dahil olacaktır.

11.Ajanda Seçimi

Ajanda seçimi alanında birden fazla belirlemiş olabileceğiniz ajandalardan bu etkinliğin hangisine dahil olacağını belirlemek için bulunmaktadır. Etkinliğinizi bu alandan seçeceğiniz herhangi bir takvime dahil edebilirsiniz.

12.Kaydet

Kaydet butonu ile detaylarını belirlediğiniz etkinliğin kaydını tamamlarsınız.

 

Benzer makaleler