İçerik Ekleme

 

Kayıt Bilgileri

 

 

İçerik ekleme alanında ilk olarak kayıt bilgileri oluşturulur.

 

1.İçerik Tipi Seçimi

İçerik tipi seçilir. (Parametreler alanında içerik tipi oluşturmak için Parametreler Yardım Dokümanını inceleyiniz.)

2.Kayıt Aşaması Belirleme

Kaydın aşaması belirlenir. Bu aşama tipi süreçleri etkilemez sadece bilgi amaçlı bulunmaktadır. (Parametreler alanında aşama tipi oluşturmak için Parametreler Yardım Dokümanını inceleyiniz.)

3.Kayıt Durumu Belirleme

Kaydın Aktif-Pasif durumu belirlenir.

4.Başlık Oluşturma

İçerik için başlık girilir.

 

Fonksiyon Menüsü

 

 

-Yardım - Hızlı Tur: İçerikler sayfası üzerinde yapabileceklerinizi daha hızlı bir şekilde görebilmek için belirtilen linki kullanarak hızlı yardım turunu başlatabilirsiniz.

-Geçmiş: Geçmiş linkini kullanarak modüle ait geçmiş işlemleri görebilirsiniz.

-Sil: Sil linki ile oluşturduğunuz içerik kaydını silebilirsiniz.

 

Editör

 

 

Editör alanı sizin içeriği oluşturacağınız alandır. Bu alan temel ofis araçlarındaki forma oldukça yakındır. Bu alanda metin içeriğinizi oluşturabilir, içeriğe görsel ekleyebilir, tablo ekleme, formül ekleme, font ayarlarını gerçekleştirme, HTML kod ekleme, link ekleme, Word dosyasında içeri aktarım yapma veya herhangi başka bir metin formatını içeriye yapıştırma vb. birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

1.Resim Ekleme

Bu alandan Belgeler alanına eklemiş olduğunuz görselleri içeriğinize dahil edebilirsiniz. (Belgeler modülüne resim yüklemek için Ofis Yardım Dokümanını inceleyiniz.)

2.İçeriğe Ekle

Seçmiş olduğunuz görselleri içeriğe ekle butonu yardımı ile eklersiniz.

3.Zengin İçerik Editörü

Editör alanında oluşturacağınız içeriği istediğiniz forma getirebilir içine yukarıda belirtilen özellikleri dahil edebileceğiniz araçları bulabilirsiniz.

4.Metin Ekleme

Metin alanında oluşturacağınız içeriği görebilir ve yaptığınız değişiklikleri gerçek zamanlı olarak içeriğiniz üzerinde görüntüleyebilirsiniz.
 

 

 

Benzer makaleler